Materiální sbírka pro ukrajinské rodiny – (aktualizace 20. 5. 2022)

Vážení a milí přátelé, Ústav pro archeologii a Ústav pro klasickou archeologii Filozofické fakulty UK okamžitě uvolňují svou základnu v Mělníce a za podpory studentského spolku Archeoffuk a Archeologického ústavu AV ČR v Praze ji mění v dočasný domov pro ukrajinské maminky s dětmi. Vzhledem k tomu, že základna byla určená pouze pro krátkodobé přespávání studentů při archeologických výzkumech, potřebovali bychom prostory dovybavit a zútulnit.

Proto si dovolujeme vyhlásit materiální sbírku a moc prosíme o vaši pomoc. Během tohoto víkendu upřesníme, co přesně budeme potřebovat, sledujte tedy náš web, FB a Instagram.

Děkujeme všem za úžasné dary. Sbírku k dnešnímu dni POZASTAVUJEME (s dárci jsem již domluvení na předání).

AKTUÁLNÍ (27. dubna 2022): opět prosíme o pomoc, sháníme pro naše ukrajinské přátele sazeničky květin a bylinek (chtějí si na dvorku udělat malou zahrádku), pár funkčních deštníků a jakékoli potraviny a drogerii včetně hygienických potřeb. Vaše dary můžete přivézt buď přímo na základnu v Nůšařské ulici č. 4 (většinou je někdo doma, navečer určitě, stačí jen zabouchat na dveře) nebo je přinést k nám na Ústav pro archeologii do Celetné 20 (na Mělník určitě brzy pojedeme).

V pátek 22.3. 2022 od 9.00 do 15.30 nám můžete věci předat přímo na základně (Nůšařská 4, Mělník Pšovka) – pouze dárci, kteří se s nám již domluvili.

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na e-mail ivo.stefan@ff.cuni nebo renata.smidtova@ff.cuni.cz, můžete také volat v pracovní době na tel. č. 221 619 754 nebo 221 619 736.

Děkujeme, že společně s námi pomáháte .

Úvod > Nástěnka > Materiální sbírka pro ukrajinské rodiny – (aktualizace 20. 5. 2022)