Nový centrální vyhledávač UKAŽ byl právě spuštěn

Celouniverzitní univerzální vyhledávač informačních zdrojů UKAŽ (Univerzita Karlova od A do Ž) běží zatím v pilotním provozu. Vyhledává téměř ve všech tištěných i elektronických zdrojích dostupných na Univerzitě Karlově i ve volně dostupných webových zdrojích. Po přihlášení univerzitními údaji (jsou shodné s těmi do Studentského informačního systému) se dostanete k plným textům dokumentů.

UKAŽ (Univerzita Karlova od A do Ž)) umožňuje prohledávat současně tištěné, digitalizované a elektronické informační zdroje dostupné na Univerzitě Karlově.

Z jednoho místa můžete snadno vyhledávat knihy, články, časopisy, vysokoškolské práce, konferenční materiály atd. nutné ke studiu či vědecké práci.

UKAŽ kromě vyhledávání informačních zdrojů mj. umožňuje:

• Zobrazit si své výpůjčky
  • Zadat si rezervaci (požadavek) na dokument (rozpůjčovaný / ze skladu)
  • Ukládat si vyhledané záznamy do Oblíbených
  • Vyexportovat si údaje o dokumentu do citačního manažeru nebo poslat na e-mail
  • Ověřit si dostupnost elektronického časopisu nebo knihy na UK

Kde najít užitečné informace?

Úvod > Nástěnka > Nový centrální vyhledávač UKAŽ byl právě spuštěn